Jaki jest najlepszy bukmacher?

Najlepszy bukmacher - jak wybrać?

Lubisz sport i od pewnego czasu obstawiasz zakłady bukmacherskie. Skoro trafiłeś na tę stronę oznacza to, że nie jesteś zadowolony z oferty i jakości bukmachera u którego obecnie typujesz zakłady i zastanawiasz czy w Polsce jest jakiś lepszy legalny bukmacher.

Licencję na organizowanie zakładów bukmacherskich w Polsce posiada 14 firm bukmacherskich. Duża liczba bukmacherów wcale nie oznacza, że gracze mają duży wybór. Spośród tych 14 firm tak naprawdę możemy polecić co najwyżej 5 bukmacherów: Fortunę . O pozostałych 9 firmach tak naprawdę możesz zapomnieć gdyż najlepsi bukmacherzy biją ich w każdym z elementów.

Bukmacher z najwyższym kursem nie zawsze jest najlepszym bukmacherem

Głównym zadaniem tego serwisu jest pokazanie legalnych polskich bukmacherów z najlepszymi kursami na mecze piłki nożnej. Wiele osób mylnie utożsamia bukmachera z najwyższymi kursami z najlepszym bukmacherem. Niestety to nie jest takie proste.

Wysokie kursy na oferowane zakłady to bardzo ważna rzecz gdyż z to właśnie z obstawianych kursów wynika wysokość wygranej danego kuponu.

Na wybór najlepszego bukmachera nie można jednak patrzeć przez pryzmat jednego parametru. Na ogólny obraz jakości bukmachera składa się wiele czynników takich jak:

  1. liczba i jakość bonusów i promocji dla stałych graczy
  2. szerokość oferty dostępnych zakładów
  3. jakość aplikacji mobilnej i zakładów na żywo
  4. dobre opinie wśród graczy
  5. szybkie wpłaty i wypłaty
  6. bonus powitalny i oferta startowa

Ustawiliśmy powyższą listę w kolejności od najważniejszego parametru do, naszym zdaniem, najmniej istotnego. Przejdźmy teraz po krótce przez te punkty przybliżając zagadnienia.

Bonusy i promocje dla graczy

Być może umiejscowienie tego parametru na pierwszym miejscu zszokuje wielu graczy. Jak to bonusy i promocje na pierwszym miejscu? I wcale nie ma tu mowy o startowych bonusach bukmacherskich, jak to?

A właśnie. Wiele osób patrzy krótkoterminowo i błędnie wybiera bukmachera pod kątem bonusu powitalnego myśląc jedynie „ile mogę zyskać za rejestrację”. Następnie przez lata męczy się obstawiając u słabego bukmachera narzekając jedocześnie na słabą ofertę zakładów, beznadziejną aplikację mobilną czy wolno działającą stronę internetową.

Przy wyborze najlepszego bukmachera należy patrzeć długoterminowo. Zwykle rejestrujesz u bukmachera konto nie po to aby obstawiać zakłady przez 2 dni tylko co najmniej kilka miesięcy. Nie myśl więc w kategorii krótkoterminowych tylko długoterminowych korzyści.

Szukając najlepszego bukmachera sprawdź:

Jakie posiada stałe oferty bonusowe dla graczy. Bonusy takie jak zakłady bez podatku, powiększenie kursu dla zakładów wielokrotnych czy cykliczny bonus reload to znaczne atuty.

Czy i jakie bonusy oferuje z okazji wydarzeń sportowych. Mogą to być super kursy, mogą to być promocje umożliwiające wygranie dodatkowych pieniędzy.

Gracze z reguły nie doceniają dodatkowych benefitów jakie mogą uzyskać od bukmachera a jest to rzecz bardzo ważna dla osiągnięcia zysku w długim terminie.

Szeroka oferta zakładów

Jeżeli decydujesz się na otwarcie konta u bukmachera to z pewnością chciałbyś obstawiać to co chcesz a nie to co musisz.

Wielu typerów błędnie podchodzi do selekcji zawieranych zakładów. Zamiast przeglądać ofertę bukmachera i z niej wybierać mecze do obstawienie powinieneś odwrócić tę zależność. Najpierw wybierz mecz i raz zakładu, który chcesz obstawić dopiero później znajdź go w ofercie bukmachera i obstaw.

Oczywiście kluczem jest to, aby Twój bukmacher posiadał taki zakład w ofercie. Najlepsi bukmacherzy potrafią oferować nawet 140 różnych zakładów na dane spotkanie piłki nożnej. W pozostałych dyscyplinach sportowych wybór jest już mniejszy ale zarówno fan tenisa ziemnego jak i koszykówki powinien móc obstawić mecz na kilkanaście sposobów.

Jeżeli specjalizujesz się w niszowym sportem lub w niskiej lidze piłki nożnej to tym bardziej musisz sprawdzić jej dostępność u bukmachera.

Aplikacja mobilna i zakłady na żywo

W 2020 roku każdy bukmacher aspirujący do miana najlepszego na rynku musi posiadać sprawnie działającą aplikację na telefon oraz zakłady na żywo.

Obecnie więcej zakładów bukmacherskich obstawianych jest z poziomu aplikacji bukmacherskiej w telefonie niż przez stronę internetową bukmachera. Typerzy chcą obstawić zakład tu i teraz bez potrzeby mozolnego wchodzenia do przeglądarki internetowej.

Najlepszy bukmacher musi posiadać aplikację na Android i iOS. Aplikacja ta musi mieć sprawną wyszukiwarkę zakładów oraz w stu procentach obejmować funkcjonalności ze strony www.

W aplikacji niezmiernie ważny jest UX interfejsu oraz szybkość jej działania. Najgorsze co może spotkać typera to zawieszenie się aplikacji przy wyszukiwaniu zakładu do zagrania.

Dobre opinie o bukmacherze

W trakcie poszukiwań najlepszego bukmachera warto zasięgnąć opinii w internecie lub podpytać się kolegów. Dzięki informacjom zebranych od innych typerów będziesz w stanie podjąć lepszą decyzję.

Pamiętaj jednak, żeby za bardzo nie sugerować się opiniami o bukmacherach gdyż wiele osób pisze negatywne opinie tylko dlatego, że przegrało u danego bukmachera trochę kasy. Zbieraj opinie a następnie sam pomyśl ile w nich może być faktycznej prawdziwej opinii a ile złości na porażkę. Czytaj między wierszami.

Reasumując – opinie o bukmacherze należy brać pod uwagę ale trzeba je przepuścić przez filtr.

Szybkie wpłaty i wypłaty

Mnogość i prostota składania depozytów oraz szybkość wypłat to rzecz na którą powinien zwrócić uwagę każdy typer. Najlepsi bukmacherzy puszczają wypłaty do 30 minut od zlecenia. Dotyczy to oczywiście godzin w których pracują konsultanci bukmachera gdyż każda wypłata u legalnego w Polsce bukmachera musi być ręcznie zatwierdzona.

Metod wpłaty powinno być kilka i z jak najmniejszą opłatą. Bukmacher uważany za najlepszego nie powinien pobierać prowizji za depozyt.

Bonus powitalny

Niektóre serwisy o tematyce bukmacherskiej stawiają jakość i wysokość bonusu powitalnego na pierwszym miejscu w kryteriach wyboru bukmachera. My postępujemy zupełnie inaczej. Bonus powitalny to rzecz jednorazowa, czasami rozbity jest nawet na trzy depozyty jednak tak czy siak, najpóźniej po miesiącu bonus startowy się kończy i zostaje „zwykłe obstawianie”.

Bonus powitalny jest oczywiście ważny ale na krótką metę. Jeżeli chcesz założyć konto u słabego bukmachera tylko i wyłącznie dlatego, że posiada atrakcyjny bonus powitalny – to oczywiście zakładaj, tylko pamiętaj żeby zaraz po odbiorze bonusu przestać u niego obstawiać i przenieść się do lepszego bukmachera. Wielu typerów „zasiaduje się” u bukmachera od bonusu i zamiast się wynieść to miesiącami narzeka.

Jaki jest najlepszy legalny bukmacher w Polsce?

Wybór najlepszego bukmachera jest dość mocno subiektywny. Ciężko wybrać jednego bukmachera dlatego podamy aż 3 firmy zasługujące na takie miano: Fortuna, Superbet i Betfan. Na ławce rezerwowych czeka STS i forBET.

Dlaczego akurat Fortuna, Superbet i Betfan?

Bukmacher Fortuna

Logo Fortuna

Idź do Fortuna

Fortuna jest liderem w Polsce jeżeli chodzi o szerokość dostępnych zakładów w ofercie. Dużym atutem Fortuny jest też mnogość bonusów i ofert promocyjnych dla stałych graczy. Wystarczy wspomnieć o takich ofertach jak Superoferta+, Hit Dnia, Expert+, Maxikombi, Pojedynek, AKO bonusy.

Fortuna to najlepszy bukmacher patrząc na promocje i bonusy dodatkowe.

Dodatkowym atutem fortuny jest świetny powitalny bonus bukmacherski złożony z trzech składowych: bonus od depozytu 2000 zł, zakład bez ryzyka 210 zł oraz bonus bez depozytu 20 zł.

Wisienką na torcie są darmowe transmisje meczów Fortuna FV oraz Fortuna Klub Plus – klub lojalnościowy dla aktywnych graczy w którym otrzymać można darmowe bonusy i zakłady.

Wspomnieć należy też o happy hours, które w Fortunie trwają non stop przez 24 godziny na dobę w każdy dzień tygodnia. Po co płacić 12 procentowy podatek Ministra Finansów skoro w Fortunie można grać bez niego.

Bukmacher Betfan

Betfan wprowadził na rynek zakładów bukmacherskich świeżość. Luźne i nowatorskie podejście w kontakcie z graczem powoduje, że obstawiając zakłady w Betfan czujemy się jakbyśmy prowadzimy dyskusję o sporcie z kumplem.

Bardzo dobry bonus powitalny w kwocie 3000 zł od depozytu i 100 zł jako zakład bez ryzyka. Rewelacyjna aplikacja mobilna z przejrzystym i intuicyjnym interfejsem.

Promocje dla graczy typu Happy hours, Bez podatku od gier i Matchday Boost umilają codzienną grę.

Intrygująca oferta zakładów na wydarzenia rozrywkowe i polityczne oraz gry karciane TVBET. Innowacyjne zakłady typu „Player bets”.

Betfan to najlepszy bukmacher dla osób lubiących humor, rozrywkę i luźną atmosferę.

Betfan okraszony twarzą Mariusza Pudzianowskiego (i jego konia) przebojem wbija się na polski rynek bukmacherski. Jeżeli jeszcze nie poznałeś Betfan – zrób to teraz a nie pożałujesz.

Bukmacher Superbet

Superbet oferuje graczom aż pięć cyklicznych promocji: Super Mecz, Super Extra, Super Live, Super Szansa i Super Bonus. Każdy z tych bonusów daje graczowi możliwość uzyskania dodatkowej wygranej w standardowym typowaniu zakładów.

Superbet jest najlepszym bukmacherem ze względu na szerokość i jakość oferty zakładów.

Bonus powitalny od Superbet nie jest wysoki jednak dzięki jego konstrukcji masz możliwość obstawienia darmowego zakładu za 50zł a następnie obstawiania dowolnych zakładów bez ryzyka przegranej aż przez tydzień. Jeżeli przegrasz to Superbet zwróci Ci kwotę do 500 zł.

Bukmacher posiada też świetną aplikację mobilną oraz jeden z najlepiej działających systemów wpłat i wypłat. Superbet chociaż młody stażem na rynku od razu wyróżnia się jakością.

Najlepsi bukmacherzy